Další pozvánky

Jarní procházkové bingo

10. 04. 2021 - 30. 06. 2021

bingo

Zahrajte si s dětmi jarní venkovní hru. Úkolem je při procházkách městem nebo obcí objevit všechny vyobrazené živočichy, rostliny i předměty a splnit jednoduché úkoly. 


Vytištěné karty binga najdete v poštovní schránce na vratech muzea nebo si je můžete vytisknout – varianta pro Šlapanice ZDE [PDF, 337 KB], obecné ZDE [PDF, 336 KB]

Hra je určena předškolákům a malým školákům.

Muzejní kabinet kuriozit

09. 10. 2020 - 04. 07. 2021

Muzejni kabinet kuriozit

Troufnete si odhalit záhady našich depozitářů? Připravili jsme pro vás mimořádně výstavu předmětů pouze ze sbírek poboček Muzea Brněnska. 


Můžete na ní prozkoumávat záhadné věci, jejichž účel není na první pohled jasný a za nimiž se často skrývá nečekaný příběh. Přijďte potrápit své mozkové závity, hádat, zkoumat a vyslovovat hypotézy.

Příběh panenky

02. 10. 2020 - 04. 07. 2021

Pribeh panenky

Výstava je založena na výjimečných sběratelských panenkách z kolekce manželů Pecháčkových z Muzea hraček v Rychnově nad Kněžnou a představuje tuto hračku jako svébytný projev různých historických období.


Napadlo Vás někdy, že i panenky mohou mít své vlastní příběhy?

Vydejte se do půvabného světa panenek a přijďte si prohlédnout historické porcelánové a voskové panenky, budoárové z období 20. až 30. let 20. století nebo československé panenky z nedávné minulosti.

Výstava Vás seznámí i s působivou historií československé charitativní panenky z roku 1935 či s příběhem panenky pocházející z koncentračního tábora. Nebudou ale chybět ani takové, jejichž tvůrci se inspirovali nevšedními příběhy skutečných dětí a promítnuli je do podoby těchto hraček, jako tomu bylo u Shirley Temple nebo Hadrové Ančky.

Přijďte a nechte se unést vzpomínkami na dětství! Pro malé návštěvníky je připravena velká herna inspirovaná příběhy panenek.

Příběhy ze starých Šlapanic

22. 10. 2020 - 30. 06. 2021

slapanice online

Jste si jistí, že opravdu dobře znáte své město? Anebo byste se o něm rádi dozvěděli jen něco zajímavého?


Pohled do historie Šlapanic nabízí hádankový cyklus, který přináší příběhy pozapomenutých míst, osudů výjimečných osobností a tradic. Zapojit se do hádanek můžete online na našem Facebooku, vždy ve čtvrtek odpoledne.

Rozluštíte? Příběhy ze starých Šlapanic

01. 07. 2020 - 31. 05. 2021

slapanice hra

Šifrovací hra pro děti v terénu: najděte správnou indicii na 10 stanovištích ve Šlapanicích. Z nalezených indicií na závěr vytvoříte heslo k odemčení souboru.


Na úspěšného řešitele čeká malá odměna a volná vstupenka pro něj a jednoho dospělého do muzea.

  • Hra ke stažení ZDE [PDF, 758 KB], heslo zadejte SEM.
  • Hra ke stažení pro mladší sourozence (předškoláky) ZDE [PDF, 447 KB], heslo zadejte SEM. Nelze hrát samostatně, pouze se základní verzí hry.

 

Struktura myšlenky – Inspirováno Zdeňkem Dvořáčkem

01. 07. 2020 - 31. 05. 2021

myslenka

Online výstava představuje práce dětí z výtvarného oboru šlapanické základní umělecké školy, ale vysvětluje také proces tvorby mladých autorů či to, jak pracovali s inspirací v podobě děl Zdeňka Dvořáčka.Jedná se o první virtuální výstavu naší instituce. Přístupná je prostřednictvím platformy INDIHU: https://exhibition.indihu.cz/view/strukturamyslenky/start

Zapomenutý velikán Alois Kalvoda

24. 12. 2020 - 31. 05. 2021

Alois Kalvoda1

Virtuální výstava představuje životní osudy šlapanického rodáka, malíře Aloise Kalvody. Nadělujeme ji našim návštěvníkům pod vánoční stromeček, ale prohlédnout si ji můžete až do konce května.


Prohlídka zabere asi 12 minut, nabízí zejména dobové fotografie a reprodukce mistrových děl, která vás společně s mluveným komentářem provedou životem tohoto výjimečného krajináře, se zvláštním zaměřením na vztah mezi ním a rodnou obcí. Výstava navazuje na letní venkovní projekt Muzea ve Šlapanicích.

Výstava je dostupná na platformě INDIHU pod tímto odkazem: https://exhibition.indihu.cz/view/kalvoda/start

Šlapanický kvíz

18. 05. 2021 - 18. 05. 2021

Slapanicky kviz

Online kvíz na Facebooku připravený ve spolupráci s Městskou knihovnou Šlapanice u příležitosti Mezinárodního dne muzeí.


Slapanicky online kviz

muzeum brnenska

Muzeum
Brněnska

příspěvková organizace
více informací
vila low beer

Vila
Löw-Beer

v Brně
více informací
mohyla miru
Památník

Mohyla
míru

více informací

Podhorácké
muzeum

klášter porta coeli
více informací
podhoracke muzeum

Muzeum v
Ivančicích

lapidárium
více informací
muzeum ivancice

Památník
písemnictví

na Moravě
více informací
pamatnik pisemnictvi

partner jihomoravsky kraj partner asociace muzeii partner cesky rozhlas

All Rights Reserved Muzeum Brněnska © 2020, Webdesign by LE CLAVERA s.r.o.