28.08.2019 - 30.08.2019 | Muzeum ve Šlapanicích

Ahoj, léto!

Tradiční rozloučení s prázdninami proběhne ve dnech 28. 8. a 30. 8., program určený rodinám s dětmi. Připraveno ve spolupráci s městem Šlapanice.

Na konec prázdnin jsme pro vás připravili tradiční akci Ahoj, léto! Tento rok se v muzeu rozloučíme s létem ve středu 28. a v pátek 30. srpna vždy od 13 do 18 hodin. Připraven je pro vás bohatý program inspirovaný našimi letními výstavami.

Ve středu se můžete těšit na výtvarnou dílnu věnovanou dřevěné hračce, kterou po celé odpoledne povede Nositel tradice lidových řemesel Zdeněk Bukáček. Pan Bukáček vytváří dřevěné hračky stejným způsobem, jako se vyráběly před více než sto lety. Vy si budete moci tuto jedinečnou hračku zakoupit a domalovat podle libosti. Ve středu v podvečer si zahrajeme kvíz na téma aktuálních výstav.

Po oba dny bude na programu také hravá šifrovací hra v duchu Holubí pošty a oblíbené promítání pohádek na diapozitivech, které se uskuteční vždy v 13:30, 14:30 a 15:30. Na páteční výtvarné dílně si pak budete moci vyrobit postavičky a zvířátka z dřevěných korálků a den uzavřeme loutkovým divadlem o Smolíčkovi pacholíčkovi.

Vstupné:
děti do 15 let zdarma, dospělí 40 Kč, senioři 30 Kč, Senior Pas 25 Kč
výtvarná dílna pana Bukáčka: 70 Kč/hračka
 

created by: Trinet a.s., design Václav Houf