01.06.2011 - 02.10.2011 | Muzeum ve Šlapanicích

Rychlé šípy - Vzhůru do Stínadel!

Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka se vracejí! Výstava o dobrodružstvích legendární party kluků ve spolupráci se Sdružením přátel Jaroslava Foglara a Památníkem národního písemnictví.

Žily skutečně Rychlé šípy? Nejen této otázce je věnována pozornost na hlavní výstavě letošní sezóny, která zavede návštěvníky do tajemné čtvrti Stínadla i do klubovny Rychlých šípů a také je seznámí se spletitými životními cestami spisovatele Jaroslava Foglara. Na výstavě jsou k vidění Fischerovy originální kresby Rychlých šípů, Foglarovy poznámky i rukopisy scénářů slavného komiksového seriálu a řada dalších zajímavých dokumentů.
Na návštěvníky čeká i létací kolo Jana Tleskače, Rychlé šípy v 3D podobě a autorský komiks „Jaroslav Foglar a Rychlé šípy“. Vystaveny jsou také kroniky Foglarova skautského oddílu a legendární oddílový časopis Čigoligo. Pozornost je věnována taktéž fenoménu tzv. čtenářských klubů, jejichž vznik Jaroslav Foglar inicioval v časopisech Mladý Hlasatel, Vpřed a Správný kluk. V expozici jsou k vidění dva dokumentární filmy o Jaroslavu Foglarovi.
Dětské návštěvníky, ať už se na výstavu vydají se školou, skautským oddílem či s rodiči, provede výstavou napínavá etapová hra a v klubovně Rychlých šípů na ně čeká mnoho dalších zajímavých aktivit.

"Soutěž "Nejoriginálnější ježek v kleci"       

Napsali o výstavě:

Video z vernisáže:

 


Život a dílo Jaroslava Foglara ...nechybí kolo Jana Tleskače.
Do Stínadel? Tudy! Klubovna Rychlých šípů
Mirek Dušín a spol.na vernisáži výstavy Bratrstvo Kočičí pracky
created by: Trinet a.s., design Václav Houf