31.05.2019 - 08.09.2019 | Muzeum ve Šlapanicích

Hračka v dřevě ukrytá

Výstava představí dřevěné hračky v jejich tradiční lidové i moderní podobě. Součástí tradiční letní výstavy zaměřené na hračky bude velká tematická herna pro rodiny s dětmi.

Co všechno může být zakleto do dřevěného špalíčku? Jaké druhy dřeva jsou nejlepší k vysoustružení koníka a panenky? Z jakých přírodních materiálů se v minulosti připravovaly barvy?

Odpověď na tyto otázky a mnohé další Vám nabídne autorská výstava Hračka v dřevě ukrytá, kterou můžete navštívit v termínu 31. 5. – 8. 9. 2019 v Muzeu ve Šlapanicích.

Výstava Vás zavede do rozmanitých koutů naší země, kde se dřevěné hračky tradičně vyráběly již před staletím. Každá z těchto národopisných oblastí vtiskla dřevěné hračce jedinečnou podobu. Poznáte, čím jsou originální hračky z Krušnohoří a proč se na Valašsku hračky udily v peci. Prohlédnete si také dřevěné hračky vytvořené podle návrhů slavných českých umělců z přelomu 19. a 20. století a možná i zavzpomínáte na hračky, které si můžete sami pamatovat z dob svého dětství.

Součástí letní výstavy je velká tematická herna s dílničkou pro děti, kde si budou moci vytvořit dřevěnou hračku podle vlastní fantazie a hrát si podle libosti.