23.03.2019 - 19.05.2019 | Muzeum ve Šlapanicích

Četníci nejen ze Šlapanic

Výstava přiblíží dějiny četnictva v období první republiky.

Výstava Četníci nejen ze Šlapanic, připravená ve spolupráci s Klubem policejní historie Brno, mapuje dějiny československého četnictva. Prostřednictvím vystavených exponátů přibližuje práci četníků v období první republiky a protektorátu. K vidění jsou například dobové uniformy, zbraně, nejrůznější pátrací pomůcky, daktyloskopická souprava, ale třeba i kasařské nářadí.

Návštěvníci se dozvědí, co obnášela služba u četnictva i jaké úkoly plnily specializované složky četnictva – četnické pátrací stanice, četnické pohotovostní oddíly a četnické silniční kontrolní stanice. Pozornost je věnována také kriminalistice a základním kriminalistickým metodám, jako je daktyloskopie, balistika či mechanoskopie. Nechybí přiblížení práce i osobností šlapanických četníků a obecních strážníků.

K výstavě jsou připraveny edukační programy pro MŠ, ZŠ i SŠ.