Programy pro školy

Muzeum ve Šlapanicích se ve své edukační i výstavní činnosti dlouhodobě zaměřuje zejména na děti předškolního či mladšího školního věku, v současnosti však začínáme úspěšně spolupracovat i se školními skupinami z druhého stupně ZŠ a gymnázií. Všechny programy naší pobočky navazují na RVP. Délku trvání programy jsme schopni přizpůsobit Vašim potřebám. Těšíme se na setkání v muzeu!

AKTUÁLNÍ NABÍDKA

Pro školy jsme na 2. pololetí školního roku 2017/2018 připravili řadu edukačních programů k aktuálním výstavám i našim sbírkám.

Do 4.2.2018 můžete navštívit programy k výstavě Atlas ptáků neobyčejných.

Pro děti předškolního věku jsme připravili edukační programy k výstavám Na dvorcích i polštářcích a Papírová hračka. Pokračujeme také v úspěšné sérii programů zaměřených na zvyky a tradice Můj rok. Kompletní nabídku si prohlédněte ZDE.

I. STUPEŇ ZŠ
Pro žáky prvního stupně jsme připravili program k výstavě Na dvorcích i polštářcích a pokračujeme také v sérii programů Můj rok. Kompletní nabídku si prohlédněte ZDE.

II. STUPEŇ ZŠ
Žáci druhých stupňů se mohou aktuálně těšit na program k výstavě Na dvorcích i polštářcích a na závěr školního roku máme připravený program Zvol mě, který realizujeme i přímo ve školách. Kompletní nabídku si prohlédněte ZDE.

GYMNÁZIA A STŘEDNÍ ŠKOLY
Studenti středních škol v muzeum mohou zažít přírodovědně laděný program k výstavě Na dvorcích i polštářcích a závěr školního roku si mohou zpestřit výtvarnou dílnou věnovanou kreativní práci s papírem. Kompletní nabídku si prohlédněte ZDE.

ARCHIV

Hračka mých snů
Jak se dělá mechanická hračka
Hravá mechanika I.
Hravá mechanika II.
Designujeme hračku: Od kreslícího prkna do dětského pokoje
Hravé táboření
Hurá do Indie
Země lidí a bohů
Jííídlo!
Čas radosti, veselosti
Poezie záplat pro školy
Tady bydlí panenky – program pro MŠ a 1. třídy ZŠ
Tady bydlí panenky – program pro ZŠ
Od Ferdy po Jonatána
Medvídci!
Cesta do země vycházejícího slunce
Papírové pohádky'
Není dítka bez medvídka
A LÉTA BĚŽÍ...
DÍTĚ, DĚTSTVÍ, MATEŘSTVÍ
Káva aneb Velké kouzlo malého zrnka
Račte dále a kupujte, vašnosti!
Supermarket SVĚT
Vánoční pošta
Archeologem až za hrob
ZPRAVA DOBRÝ, ZLEVA TAKY!
OHÁDKOVÝM SVĚTEM KŘÍŽEM KRÁŽEM
DOBRODRUŽNÁ VÝPRAVA
PŘÍBĚHY S BUBLINAMI aneb SUPERHRDINOU SE MŮŽE STÁT KAŽDÝ!
NEJEN O VÁNOČNÍM SKŘÍTKOVI a JEŽÍŠEK NEBO SANTA CLAUS?
BABIČČINA PANENKA a PATCHWORKOVÝ SEDÁNEK
JAK TO CHODÍ U INKŮ