08.11.2015 - 08.11.2015 | Muzeum ve Šlapanicích

Jablečné hody

Doprovodná akce k výstavě Jííídlo! aneb Dobrodružné příběhy našich snídaní, obědů a večeří

Nedělní odpoledne věnované jablku ve všech jeho podobách zahrnuje přednášku o starých krajových odrůdách ovocných stromů, přehlídku jablek od místních zahrádkářů, soutěže o nejchutnější šlapanické jablko a nejlepší šlapanickou jablečnou dobrotu a také hry a soutěže pro dětské návštěvníky. Jablka a výrobky z nich bude možné i ochutnat! Akce je připravena ve spolupráci se Základní organizací Českého zahrádkářského svazu Šlapanice.Začátek v 15 hodin v budově muzea.

SOUTĚŽE: Účastněte se soutěží a vyhrajte výbornou jablečnou odměnu a celoroční vstup zdarma do poboček Muzea Brněnska! Své přihlášky posílejte na email slapanice@muzeumbrnenska.cz , nebo volejte na tel. 544 228 029. (Stačí, když nám sdělíte Vaše jméno a soutěž, do které se chcete přihlásit.)

Soutěž o nejchutnější šlapanické jablko – doneste s sebou dvě jablka z jabloně z vaší zahrádky. Jedno se rozkrájí na ochutnávku a druhé zůstane na posouzení vzhledu.

Soutěž o nejlepší šlapanickou dobrotu – pochlubte se svým tradičním či originálním receptem z jablek. Upečte, uvařte, usušte či jinak upravte jablka a výsledek s sebou přineste na ochutnávku.

O výhercích obou soutěží budou hlasováním rozhodovat všichni návštěvníci.

created by: Trinet a.s., design Václav Houf