11.05.2014 - 14.09.2014 | Muzeum ve Šlapanicích

DÍTĚ, DĚTSTVÍ, MATEŘSTVÍ. Rozmilá výstava o vyrůstání před sto lety

Dětem a jejich výchově je dnes věnována velká pozornost. Víte ale, jak se žilo dětem a jejich matkám před sto až sto padesáti lety? Součástí výstavy jsou doprovodné programy pro školy, zájmové oddíly a příměstské tábory.

Na výstavě DÍTĚ, DĚTSTVÍ, MATEŘSTVÍ se dozvíte mnoho zajímavého o narození a šestinedělí, babictví, péči o děti i nabídce nejrůznějšího vybavení pro děti od 19. do poloviny 20. století. V expozici si prohlédnete staré hračky, kočárky, dětské oblečení, půvabné staré fotografie a mnoho dalšího. Součástí výstavy je dětská herna s variací her a hraček pro děti i dospělé všech věkových skupin. Výstava bude pro návštěvníky otevřená přes celé léto až do 14. září.
V rámci výstavy je připravený doprovodný program pro školy, díky kterému děti hravou formou nahlédnou do dávného života dětí na venkově i ve městě. Kromě komentované prohlídky výstavy jsou součástí doprovodného programu také pestré hry a hříčky v dětské herně.
Výstava byla uvedená vernisáží, kterou zahájila nápaditá módní přehlídka. Představily se na ni malé i velké dámy a páni v doprovodu se zvířecími (plyšovými i živými) mazlíčky. Originální módní kreace tvořilo oblečení, které k této příležitosti zapůjčil second-hand Front Fashion z Brna. Po přehlídce následovala komentovaná prohlídka výstavy s kurátorkou Simonou Faberovou.
Výstava je připravená ve spolupráci se Středočeským muzeem v Roztokách u Prahy.
Vystavené exponáty jsou zapůjčeny ze sbírek Muzea města Brna, Moravského zemského muzea, Milady Kollárové (Muzeum hraček), Podhoráckého muzea v Předklášteří, Muzea v Ivančicích a Památníku písemnictví na Moravě.

created by: Trinet a.s., design Václav Houf