08.06.2013 - 01.09.2013 | Muzeum ve Šlapanicích

Autíčka aneb Láska na čtyřech kolech

S čím si hráli tatínkové, když byli kluci. Výstava automobilových modelů české i světové provenience. Připraveno ve spolupráci se soukromými sběrateli. Programy pro školy a rodiny s dětmi.

Výstava představuje autíčka, s nimiž si hrály české děti v 60. – 80. letech 20. století. Zastoupena je někdejší produkce českých výrobních družstev Igra, Ites, Směr, KDN, Kaden a Kovap, dále autíčka dovážená do socialistického Československa ze SSSR a NDR. K vidění jsou zde také modely světoznámé britské značky Matchbox, zejména série 1–75, Yesteryers, Superfast a nejrůznější speciální edice. Desítky miniaturních aut doplňuje skutečný policejní stíhací motocykl Jawa 350 z roku 1964.
Součástí výstavy je interaktivní dětská herna se zavodním vozem, v němž si mohou děti zahrát na pilota F1. Připravena je závodní autodráha na foukací autíčka a nejrůznější dopravní hry. Doprovodný program pamatuje i na děvčátka, která si mohou vyrobit šperk s automobilovou tématikou nebo vyzdobit autíčko podle nejnovější módy.
Programy pro školy jsou připraveny ve spolupráci s BESIP a provedou děti hravou formou jak historií automobilismu, tak úskalími silničního provozu.
 

Výstavu podporuje internetový bazar automobilových modelů www.model-land.cz .

created by: Trinet a.s., design Václav Houf