25.10.2019 - 09.02.2020 | Muzeum ve Šlapanicích

Rostliny a lidé: Od koření po pneumatiku

Která rostlina ovlivnila život člověka nejvýznamněji? Přijďte najít vlastní odpověď na interaktivní výstavě! Prozkoumejte s námi rostlinu jako potravinu, obchodní komoditu, inspiraci umělců i průmyslovou surovinu.

Výstava Rostliny a lidé: Od koření po pneumatiku představuje vztah rostlin a lidí. „Vytipovali jsme několik rostlin, které vnímáme jako zajímavé a pro lidskou existenci v některém ohledu významné a důležité. Návštěvníci nemusí s naším výběrem souhlasit. Chceme, aby se zkusili zamyslet, která rostlina připadá zásadní právě jim,“ popisuje jedna z autorek výstavy Monika Mikulášková.

Děti i dospělí jistě ocení možnost bádat v laboratoři, tvořit ve výtvarném ateliéru nebo odpočívat v relaxační místnosti. Výstava neopomíjí ani zajímavé rostliny Šlapanicka. Na výstavě návštěvníci poznají, které rostliny v okolí je třeba chránit nebo které nejsou původní, ale invazivní. Součástí výstavy je i převzatá pasáž Plané rostliny jako jídlo, koření i lék připravená ve spolupráci s Jihomoravským muzeem ve Znojmě.